נופש צפוני של גימלאי צבא הקבע הדתיים

 

נופש צפוני של גימלאי צבא הקבע הדתיים

 

דבר ידוע הוא שאנשים דתיים צריכים תנאים מיוחדים לנופש, כמו: אוכל כשר, תפילות שלוש פעמים ביום, הרצאות ושיעורי תורה ובמיוחד- בשבת. לכן כל כך נהנינו מהנופש שהוצע לנו ע'י גימלאי צבא הקבע - "צוות"- מסניף בני-ברק, שהוא גם הסניף שמאגד את כלל גימלאי צבא הקבע הדתיים מרחבי הארץ. הנופש התקיים בבית ההארחה של מדרשת הגולן בחיספין, שברמת הגולן, 


הצופה לנוף הנהדר והירוק של מרחבי הגולן ולשפת אחד ממאגרי המים הגדולים ברמה - מאגר בני ישראל.

הנופש – שהיה מאורגן למופת- התקיים מיום חמישי עד ראשון, במזג אויר שעבר משרב כבד למעונן וגשום, וכלל גם סיורים במספר רב של אתרים, כמו: בית שאן העתיקה, מצודת כוכב הירדן, הצופה להרי הגילעד,הירדן ומאגר ירמוכית, מפעל לייצור שופרות של שמעון קינן בישוב גבעת יואב, 

בית הבד של הגולן בקצרין, בית הכנסת העתיק בכנף, שהוא אחד מ-32 בתי הכנסת העתיקים שנחשפו בגולן,


מצד עטרת, תל דן השופע במים 
ועתיקות העיר ליש, ששבט דן השתלט עליה כיוון שלא יכול היה להתנחל בגוש דן בשל שליטת הכנענים, יקב עמיעד ועוד. את הסיורים הנחו מורי דרך מוסמכים, שהעמיקו את הידע על האתרים. תצויין ההתחשבות המיוחדת ביכולתם הגופנית של האנשים.

אווירה מיוחדת שררה בשבת קודש, כאשר התפילות 
התקיימו באולם נרחב עם עזרת נשים גדולה וחזנים מקרב הנופשים. תצויין במיוחד קריאת התורה הנהדרת והמוטעמת של אלעזר לוין. דברי תורה נאמרו ע'י רבני הקבוצה: הרב אבשלום קציר- לשעבר רב קצח'ר ורב חה'א, הרב חניאל פרבר- שהיה רבו של חיל החינוך, ואריה פריש, שציטט דברים בשם חמו, הרב דויד קריסטל. ארוחות השבת, כמו יתר הארוחות, הצטיינו בשפע רב ובמגוון גדול. עזרא נהר-צדק העביר שיעורים בדף היומי ומיכל פנחסי העבירה שיעור לנשים על מגילת רות. בערבים היו הפעלות והרצאות מעניינות.

כל האורחים הודו למארגנים על הנופש החווייתי: ליו'ר הסניף, יוסי פלג, סגנו - ב'צ וקסברג, הגזבר- אריה פריש ומארגן מסלולי הטיול - שמוליק מור ונפרדו איש מרעהו בתקווה לשוב ולהיפגש באירועים הבאים.

תגובות

רשומות פופולריות