כך נפטרים מהשומן הבטני

 

כך נפטרים מהשומן הבטני

 

מחקרים מראים כי גם אצל אנשים בעלי משקל רגיל, הצטברות שומן בבטן מעלה את הסיכון לבעיות בריאותיות באחוזים גבוהים. שומן שמצטבר במרכז הגוף – בבטן, המכונה גם שומן בטני, הוא שכיח ולא רק שאינו אסתטי הוא גם מסוכן.

 

ד"ר סילבי פואניונק, יועצת רפואית בכירה למותג ליראק פריז ומומחית לרפואה אסתטית אומרת: "ראשית חשוב לשפר את הבריאות בכמה צעדים פשוטים, במקביל חשוב הפן הקוסמטי להשגת תוצאה סופית מושלמת.

 

בפן הבריאותי, תזונה עשירה בחלבונים תפחית תשוקה לפחמימות ומתוקים ותגרום לתחושת שובע לפרקי זמן ארוכים. תזונה מבוססת פחמימה תגדיל את כמות השומן הבטני, אכילת חלבון - לא. לכן כדאי להעשיר את התזונה בחלבונים דוגמת בשר רזה, דגים, עדשים, טופו ומוצרי חלב וכן לבחור בפחמימות מורכבות (כגון דגנים מלאים וירקות) העשירות בסיבים, דורשות זמן רב לעיכול ועוזרות לשמור על תחושת שובע לאורך זמן. צריכת מים גבוהה תוריד נפיחות מהבטן בטווח הארוך, תעלה אנרגיות,  תפחית עייפות ותמנע נשנוש לא בריא והחלפת תחושת צמא ברעב. כמו כן, עוזרים לחילוף החומרים ותומכים בתהליך חיטוב.

 

שינה איכותית של 7-8 שעות בכל לילה תעזור להפחית מתח שגורם לגוף לאגור שומן . רמות גבוהות של מתח יכולות להוביל לייצור  מוגבר של קורטיזול, מה שעלול לגרום לעלייה בשומן הבטני, רצוי לשלב בסדר היום פעילויות להפחתת מתחים כגון יוגה, מדיטציה או תרגילי נשימה עמוקה כדי לסייע בניהול רמות הלחץ וכן לשלב פעילות גופנית להעלאת מסת שריר, הפחתת שומן, חיטוב הבטן ונטרול סטרס."

 

בפן הקוסמטי , שחקן חיזוק משמעותי להשטחת הבטן ובכלל להמסת שומן לא רצוי בגוף, הוא קרם חיטוב, שנועד לסייע בהפחתת מראה השומן באזורים ספציפיים. לא מדובר בפתרון קסם לירידה במשקל אלה  בשילוב עם אורח חיים בריא זהו אמצעי להפחתת המראה הנפוח ועשוי בהחלט לצמצם היקפים (אפילו עד ל 10 ס"מ!) .

 

ישנם קרמים לחיטוב המכילים מרכיבים מסייעים בפירוק תאי שומן, בעוד שאחרים פועלים למיצוק העור ולהפחתת מראה הצלוליט, ויש המשלבים פעולות אלה. קרמים לחיטוב פועלים על ידי הגברת זרימת הדם וקידום פירוק תאי השומן באזור הרצוי. חשוב לבחור בקרם גוף לחיטוב שפותח במעבדה רפואית והוכח קלינית כיעיל.  קרם המכיל קפאין לעיתים בשילוב ג'ינג'ר, יוצר אפקט "הקפאה" רגעי בעור. קרמים המכילים חומרים פעילים הוכחו כמצמצמי היקפים. אלו יעזרו למקסם את התוצאות בצורה  אפקטיבית ומהירה." 

 

תגובות

רשומות פופולריות