התיירות הצפונית לא עוצרת

התיירות הצפונית לא עוצרת
לא נגיף הקורונה ולא המצב הביטחוני ימנעו מהקהל הישראלי לנצל את הקיץ ואת ימי החופש הגדול לנופש ובילוי באתרי התיירות הצפוניים
התפרצות נגיף הקורונה והסגר שהוטל מחודש מרס עד סוף מאי, פגעו קשות באתרי התיירות בארץ כולה ובצפון בפרט. השוק המוסדי אינו פעיל, תיירים מחו"ל כבר לא מגיעים לארץ והקהל היחיד שכן צמא לבילוי וחופשה בצפון הוא הקהל הישראלי הפרטי, משפחות, זוגות וקבוצות של חברים שרוצים דווקא השנה לתמוך בתיירות הישראלית ולגלות את הארץ מחדש. כעת מתווספת למורכבות שהציב נגיף הקורונה מתיחות ביטחונית ואיומים של נסראללה מצפון לערער את השקט על קו הגבול הצפוני. יחד עם זאת, התקשורת, הצבא, ראשי הרשויות ואתרי התיירות בראשם מבקשים לשדר שגרת חיים והמשך פעילות סדירה בימי הקיץ. מסר ההרגעה חשוב במיוחד בפן הכלכלי, התיירות מהווה עוגן חשוב לכל האזור שמתעורר בתקופת הקיץ ומעסיק בתי עסק רבים ועובדים רבים.
באתר החרמון מתקיימים סיורים מודרכים לצד פעילות חווייתית במתקני האתר, מגלשות האקסטרים והסקיי ריידר. "על אף המתיחות שהורגשה בסוף השבוע, האתר פעל כרגיל ללא שום מגבלות", ציינה מיקי ענבר דוברת אתר החרמון. דווקא השבוע כאשר עומס החום יורגש ברחבי הארץ החרמון הוא אולי המקום השפוי ביותר לבלות בו במהלך היום.  

בקייקי כפר בלוםמצננים מי הירדן את המטיילים הרבים שמגיעים מידי יום  ליהנות משייט משפחתי תוך הקפדה על הנחיות משרד הבריאות. "שייט צונן במי הירדן הקרירים (17 מעלות) מהווה פתרון אידיאלי לבילוי בחום יולי אוגוסט.  אצלנו השגרה לא הופרה בשום שלב, גם מתחם האוהלים הממוזגים בתפוסה מלאה". ציין גיא ירמק מנכ"ל קייקי כפר בלום.

במלונות הצפוניים נרשמת תפוסה מלאה בסופי השבוע ולקראת אוגוסט גם באמצע השבוע. במלון הבוטיק אדמונד בראש פינה לא מורגשת שום תכונה. "האורחים ממשיכים ליהנות מכל רגע, הזמנות נכנסות ואנחנו מתחילים לחייך. התקופה האחרונה הייתה בהחלט מאתגרת וחוסר הוודאות שלט בה, אני כולי תקוה שנעבור את הקיץ והמתיחות הביטחונית לא תשבש לנו את התכניות", ציין עומר פורת מנכ"ל מלון אדמונד.
כך גם במלון נוף גנוסר על שפת הכנרת,המלון הקיבוצי הראשון בארץ שמארח משפחות רבות שהצפינו לחופשה המשלבת הכרות עם חיי הקיבוץ וסיור במטעי הבננות. "התפוסות אצלנו במלון יפות מאוד, לא קורונה ולא נסראללה ישנו את המצב, אני סומך על צה"ל וכוחות הביטחון שיעשו את העבודה שלהם תוך שמירה על שגרת החיים בצפון", ציין רוני מנור מנכ"ל מלון נוף גנוסר.

גם בנקודת הגבול המערבית באתר התיירות ראש הנקרהמדווחים על שגרה. "ציבור המטיילים מגיע לאתר הנקרות, יורד בנסיעה ברכבל התלול בעולם ונהנה מיופיו של הטבע. הקפדה על הנחיות התו הסגול מורגשת בכל חלקי האתר והמצב הביטחוני לא מורגש בקרב המבקרים". ציינה ליאת הלוי כהן, מנהלת השיווק באתר ראש הנקרה

תגובות

רשומות פופולריות