קבוצת מדיה הופ! משיקה פרויקט ראשון מסוגו בעולם אשר מעודד הורים ליצירת חוויות משותפות משמעותיות עם ילדיהם – רגעי קסם


קבוצת מדיה הופ! משיקה פרויקט ראשון מסוגו בעולם
אשר מעודד הורים ליצירת חוויות משותפות משמעותיות עם ילדיהם – רגעי קסם
·         'רגעי קסם' הוא פרויקט חדש שמטרתו העלאת המודעות לחשיבות תקופת הגיל הרך בעיצוב כישוריו והתפתחותו של הילד וסיכויי הצלחתו בעתיד. הפרויקט מציג דרכים פשוטות וישימות להפוך רגעי שגרה של הורה – ילד לזמן שתורם להתפתחות הילד וכיצד לנצל את הזמן יחד להנאה משותפת המחזקת את הקשר החשוב
·         הפרויקט כולל: סדרה תיעודית המלווה מגוון משפחות בזמני השגרה שלהן שהופכים לרגעי קסם מקרבים, סדרה נפרדת המיועדת להורים ובה המלצות והרחבות של מומחים בעלי שם מתחומים שונים בעולמות החינוך, הבריאות,  ההורות, התפתחות הילד ועוד שיר הנושא של הפרויקט שהולחן ומבוצע על ידי אסתר רדא
·         אלונה אבט, מנכ"לית שותפה קבוצת מדיה הופ!: "קשר הורה – ילד הוא הקשר החשוב ביותר שינבא את סיכויי ההתפתחות וההצלחה של הילד ולכן בחרנו לפנות לשני הקהלים העיקריים שקבוצת הופ! מתמקדת בהם ילדים והורים ולהציע להם להפוך את רגעי השגרה המשותפים לרגעים של התפתחות, חדווה וקסם.''
·         הפרויקט הוא מיזם של קבוצת מדיה הופ! שהופק בתמיכת קרן ברנרד ון-ליר שפועלת למעלה מ – 60 שנה בכל העולם בפיתוח ושיתוף ידע על התפתחות ילדים בגיל הרך והנותנת תמיכה פיננסית ומומחיות בפרויקטים מגוונים עם שותפיה בממשלות, בחברה האזרחית ובמגזר העסקי, רגעי קסם הוא חלק מאסטרטגיה בינלאומית של קרן ברנרד ון ליר לתמיכה בהורים למען התפתחות הילד 

'רגעי קסם' הוא פרויקט חדש שמטרתו העלאת המודעות לחשיבות תקופת הגיל הרך בעיצוב כישוריו והתפתחותו של הילד וסיכויי הצלחתו בעתיד. הפרויקט מציג דרכים פשוטות וישימות להפוך רגעי שגרה של הורה – ילד לזמן שתורם להתפתחות הילד וכיצד לנצל את הזמן יחד להנאה משותפת המחזקת את הקשר החשוב. הפרויקט הוא מיזם של קבוצת מדיה הופ! שהופק בתמיכת קרן ברנרד ון-ליר שפועלת למעלה מ – 60 שנה בכל העולם בפיתוח ושיתוף ידע על התפתחות ילדים בגיל הרך. יחודו של הפרויקט בכך שלראשונה במגוון אמצעי מדיה מוצעים  להורים ומשפחות כלים פשוטים כדי להפוך את הזמן היומיומי המשותף עם הילדים, לזמן מהנה ומקרב, המעשיר ומקדם את התפתחותו של הילד.

נקודת המוצא של הפרויקט היא שהזמן המשותף שהורים וילדים מבלים יחד בימינו, הוא על פי רוב מוגבל, לחוץ, עמוס במשימות, ולא בהכרח מאפשר יצירת "זמן איכות" משותף שבו ההורה מתמקד בילד ומרוכז רק בו. עם זאת, הגיל הרך הוא חלון הזדמנויות משמעותי אך בר חלוף בהתפתחות הילד. זהו שלב בו מתרחשים תהליכים פיזיים, קוגניטיביים ורגשיים שישפיעו על כל מהלך חייו של הילד בבגרותו וחשוב לנצל את פרק הזמן הזה ככל האפשר. פרויקט רגעי קסם מציע להורים ידע וכלים פשוטים לניצול הזמן המשותף הקיים בלאו הכי, ללא צורך באמצעים מיוחדים ומראה כיצד ניתן בדרך משחקית ומהנה לתרום להתפתחותו של הילד, לרווחתו של ההורה ולחדווה משותפת לשניהם.

אלונה אבט, מנכ"לית שותפה בקבוצת המדיה הופ!: "קשר הורה – ילד הוא הקשר החשוב ביותר שינבא את סיכויי ההתפתחות וההצלחה של הילד ולכן בחרנו לפנות לשני הקהלים העיקריים שקבוצת הופ! מתמקדת בהם – ילדים והורים – ולהציע להם להפוך את רגעי השגרה המשותפים לרגעי של התפתחות, חדווה וקסם. משך הזמן שהורים וילדים מבלים יחד בימינו הולך ומתקצר ועם זאת אין עוררין על כך שבגיל הרך להורה יש השפעה מכרעת על התפתחותו של הילד. בפרויקט זה אנו מציעים לא רק ידע אקדמי אלא גם הצעות מעשיות, הקלות ופשוטת ליישום ושוות לכל נפש ולכן משוכנעים שהוא יקלע ללבבות של הורים רבים שצמאים לכך".

במסגרת הפרויקט יצרה קבוצת מדיה הופ! מגוון של תכני מדיה מסרטי תעודה בהשתתפות משפחות מכל רחבי הארץ ועוד עשרות סרטוני מומחים המציגים פנים אקדמיות שונות המאפשרות ללמוד ולדעת יותר על ההורות ועל הכוח המצוי בידיהם של הורים להעשרת החוויה ההורית שלהם, השפעתם על התפתחות ילדיהם ויכולתם לשלוט באופן חיובי על הזמן המשותף.

לפרויקט גויסו שורה של אנשי מקצוע מובילים שגם ליוו את יצירת הסדרות לילדים ולהורים חלקם גם לוקחים חלק בסדרת סרטים מיוחדים העוסקים בשאלות המטרידות הורים רבים. את שיר הנושא של הפרויקט - "רגעי קסם", כתב במיוחד נעם רותם והולחן ומבוצע על ידי אסתר רדא.

דניאלה בן-עטר, נציגת קרן ברנרד ון-ליר בישראל, מסבירה: "קרן ון ליר, בפעילותה בישראל ובעולם, מעודדת אינטראקציות בין ילדים למבוגרים המשמעותיים בחייהם מתוך הידיעה כי אינטראקציות אלה קריטיות להתפתחות המוח.  תמכנו בפרויקט רגעי קסם, כי הורים לילדים צעירים מרגישים לעתים קרובות מבודדים וחסרים זמן או יכולת כלכלית לבקש עזרה. אנחנו רוצים להבטיח להם שכבר יש להם כל מה שהם צריכים כדי להתחבר עם הילד שלהם דרך רגעים משמעותיים המסייעים לילדם להתפתח.
"בהתחשב בחיים העסוקים שההורים מנהלים, שידורים בטלוויזיה ובאינטרנט הם דרך טובה להגיע אליהם בקנה מידה רחב. בנוסף ניתנים כאן גם כלים יעילים לאנשי מקצוע לשימוש בעבודה שלהם עם ההורים והילדים. התוצרים של הפרויקט יהיו זמינים לכל מי שמעוניין בהם – ואנחנו מעוניינים להתחבר לאנשי שטח, גופים ממשלתיים וקהילתיים – שיתופי פעולה שדרכם אנשי מקצוע יכולים להשתמש בכלים שיצרנו בעבודתם עם הורים בשטח יום יום.
אנו מברכים על כל שימוש בתוכן שנוצר בפרויקט וכל שיתוף פעולה. בנוסף, אנחנו מממנים את המחקר, ההערכה והמדידה של הקמפיין הזה כדי להגביר את ההשפעה ולהפיק לקחים שיוכלו לשמש דוגמא לקמפיינים אחרים בעולם".

את הפרויקט מלווה מחקר מקיף של יחידת המחקר של מט"ח (המרכז לטכנולוגיה חינוכית). החלק הראשון של המחקר בחן עמדות, קשיים ותפיסות של הורים לגבי ההורות שלהם, לגבי הזמן שהם מבלים יחד עם הילדים, לגבי סדר היום ונקודות החוזק והתורפה שהם חשים וכמובן לגבי הצורך והרצון שלהם ללמוד ולהכיר עוד ידע מקצועי ופעילויות קונקרטיות אשר יוכלו להביא להעלאת המודעות ולהפוך את רגעי השגרה לרגעי קסם.

ממצאי המחקר מציגים זמנים ומטלות המעוררים רגשות חיובים בקרב ההורים וגם משימות הנתפסות כקשות לביצוע בשיתוף ילדים. הרגעים והפעילויות שזוהו כבעלי פוטנציאל טוב להתערבות הם: משחקי דרך במהלך התניידות ברכב או ברגל, זמני ארוחות כולל שיתוף הילדים בהכנת האוכל, בפינוי השולחן וכן שיתופם בסידורים וקניות ובמטלות ארגון הבית. מתברר שכל זאת תוך שימוש במשחקים שונים ומלמדים יכולים להביא הן תועלת רבה בבית והן ממש ללמד את הילדים! 

את הפרויקט מובילות אלונה אבט, מנכ"לית שותפה בקבוצת המדיה הופ!, המתמחה ביצירת חוויות תוכן מקוריות לילדים בגילאי טרום בית הספר ודניאלה בן עטר, נציגת קרן ברנרד ון ליר בישראל.

את הפרויקט מלווה וועדת היגוי אשר הגדירה את הקווים המנחים ועקרונות היסוד ומנהלת מעקב על הפרויקט. בצוות הוועדה: סימה חדד -  סגנית ראש המועצה לגיל הרך בכנסת, פרופ' אסתר עדי-יפה ראש המגמה להתפתחות הילד באוניברסיטת בר אילן, ד"ר מירב תורג'מן - מנהלת המחלקה להפעלה פדגוגית, האגף לחינוך קדם יסודי, משרד החינוך, ד"ר ליזה רובין -  מנהלת המחלקה לאם ולילד,משרד הבריאות, ענת בר מנהלת מרכז הפעו"ט בטירת הכרמל, ד"ר שלי גפן - מרצה וחוקרת תקשורת המתמחה ביחסים סביב המסכים, רן כהן אהרונוב - מנהל תחום הגיל הרך במכון לחינוך דמוקרטי ומיכל בוטל – מהשנה למנכ"לי קבוצת הופ!.

תכני הפרויקט יונגשו לתועלת הציבור הרחב  לא רק במדיה אלא גם באמצעות פעילות שטח . לצורך כך,  בימים אלו מתגבשת תכנית עבודה מול גורמים רבים  ביניהם משרדי ממשלה, רשויות מקומיות, חברות לשירות הציבור ועמותות שעוסקות בחינוך וקהילה, כמו חברת המתנ"סים, המוזיאון לילדים בחולון, טיפות חלב ועוד.

כל התכנים נגישים לצפייה באתר הופ! בכתובת www.hop.co.il

אודות קבוצת מדיה הופ!
קבוצת מדיה הופ! היא גוף התקשורת הדומיננטי והמוביל בישראל בעולמות התוכן לילדים עד גיל 12. הקבוצה יוצרת ואוצרת תוכן איכותי לילדים ומפעילה בישראל את הערוצים הופ!, לולי, הופ! ילדות ישראלית ו- WIZ.
ערוצי הקבוצה משודרים באמצעות Hot ו- yes לכ- 1.5 מיליון משקי בית, והקבוצה מחזיקה בכ- 50% מנתח הצפייה של קהל היעד. הקבוצה מובילה גם בזירות הדיגיטל ובמדיה החברתית ומתפעלת באופן שוטף – אתרים, אפליקציות, ערוצי YouTube ועמודי Facebook, תוך שמירה קפדנית על סביבה בטוחה המציעה תוכן איכותי, חינוכי ומעשיר לילדים. בנוסף, לקבוצה גם פעילות נרחבת בשטח, המאפשרת מפגש עם למעלה מ- 250,000 ילדים בשנה באמצעות מופעי בידור, סדנאות, הפעלות, פעולות חינוכיות, סרטים, הצגות ופסטיבלים.
הקבוצה יוצרת תוכן מקורי המותאם במיוחד לילדים בישראל ומשתפת פעולה עם כוכבי הילדים האהובים ביותר תוך עיסוק מעמיק בנושאים המתאימים מבחינה רגשית, פדגוגית וקוגניטיבית לקהל היעד.
הסלוגן "לגדול בידיים טובות" עומד במרכזה של העשייה של הקבוצה בכל תוכן מקורי או רכש ובכל עשייה נשארים נאמנים לאחריות הנובעת מיצירת חוויות לילדים.

אודות קרן ברנרד ון ליר
קרן ברנרד ון ליר היא קרן פרטית המתמקדת בפיתוח ושיתוף ידע אודות שיטות שהוכיחו את עצמן בהתפתחות ילדים בגיל הרך. הקרן נותנת תמיכה פיננסית ומומחיות לשותפיה בממשלות, בחברה האזרחית ובמגזר העסקי כדי לבחון ולהגדיל שירותים מוצלחים עבור ילדים צעירים ומשפחותיהם.
במשך 50 השנים האחרונות השקיעה קרן ברנרד ון ליר למעלה מחצי מיליארד דולר ופעלה בכל אזורי העולם. השותפויות של הקרן משפיעות על מדיניות ציבורית בלמעלה מ-25 מדינות. הן הובילו לחידושים במתן שירותים והכשרה, שאומצו באופן נרחב על ידי ממשלות וארגונים ללא מטרת רווח, וחוללו רעיונות פורצי דרך ששינו את האופן שבו תופסים בעלי עניין, מהורים ועד קובעי מדיניות, את השנים הראשונות בחיי הילד.
בקרן ברנרד ון ליר מאמינים שמתן התחלה טובה לחיים לכל ילד יועיל לא רק להם אלא שהדבר חיוני לבניית חברות שוחרות שלום, משגשגות ויצירתיות.

תגובות

רשומות פופולריות