נופש שבועות במלון רוקסן ר'ג

 

נופש שבועות במלון רוקסן ר'ג

 

נתחיל מהסוף. במלון רוקסן המפואר ברמת-גן קיימו יזם התיירות הדתית אהרון זיסר ורעייתו - שולי נופש לחג השבועות עם תפילות מרוממות, הרצאות ושיעורי תורה וארוחות חג בשפע רב. צאת החג נחוג בהבדלה מוזיקלית של ניסן אפטרגוט וריקודים במעגל גברים ובמעגל נשים, שסמלו את החברות שנוצרה במהלך החג ואת מה שאמר זיסר לכל אלה ששאלוהו בעת בירור הפרטים: האם הנופש מיועד לבודדים או לקבוצה ותשובתו - אתם באים כבודדים ויוצאים בצאת החג, כקבוצה וכך הווה. יצויין כי הנופשים הגיעו מכל קצוות הארץ, כמו קרית שמואל בצפון, צפ' השומרון וירושלים.


קבלת חג עם החזן יהודה רוטנר והזמר ניסן אפטרגוט


התפילות: התקיימו תפילות הן במלון ע'י אהרון זיסר והחזן העולמי - יהודה רוטנר, 

 החזן יהודה רוטנר ומארגן הנופש- אהרון זיסר

שגם קראו את מגילת רות ועשרת הדברות בהטעמה נפלאה. חלק מהנופשים הלכו מרחק הליכה קצר לבית הכנסת הגדול, שם עברו לפני התיבה החזנים ישראל רנד ויחזקאל זורגר מבית הספר לחזנות פ'ת עם מקהלת נריע בניצוחו של מוישי סלושץ. לנופשי המלון הוקצו מקומות מיוחדים באדיבות גבאי בית הכנסת, זאב פריד.

הרצאות: במלון הרצו מספר אנשים, בהם אהרון זיסר על החלומות בתנ'ך, לב ארי על צפונות התנ'ך- הוא הדגים למשל בקטע מההגדה : שלא אחד בלבד עמד עלינו לכלותינו, שלא= 331. זה מספר הטילים והכתב'מים שהגיעו אלינו מאיראן וסוכלו בחסדי שמים. באחה'צ החג סיים הרב הגאון אבא שאול את מסכת הש'ס שאותה הוא לומד ואימו הרבנית אבא שאול העבירה שיחה מרתקת על פעולת תיקון המידות הנדרשת מאיתנו ועל חוויותיה כמרצה ליהדות בבתי כלא לנשים, במסגרת זו הצליחה להביא רבות לחזרה בתשובה ולקיצור תקופות הכליאה שלהן. בהמשך סיפר החזן רוטנר על 40 שנות קריירה כחזן בקנדה וארה'ב והדגים קטעי תפילה שונים ואת המשמעות שלהן, כנגזרת מהבנת טקסט התפילה. גם בבית הכנסת הגדול ובבית האזרח, הסמוכים למלון התקיימו הרצאות ושיעורי תורה.

אוכל: כבר ציינו, אך נחזור ונשבח את השף ואנשי הצוות על האוכל שהיה בשפע רב. בערב החג הוגשה ארוחה חג חלבית ובצהרי החג - ארוחה בשרית עם מיני דגים ובשרים, תוספות , סלטים ועוגות ופירות, כיד המלך. ואחה'צ- סעודה שלישית.

המלון: במלון חדרים מרווחים ומצויידים כראוי וכן יש מעלית שבת. לאורחים הוקצה חדר אוכל ענק וכן בית כנסת מרווח עם ספר תורה. כן הייתה עזרת נשים.

האורחים הודו בחום רב לאהרון זיסר ולרעייתו- שולי על האירוח הנהדר וכבר התעניינו לגבי הנופש הבא, בראש השנה, שיהיה בן 3 ימים.

תגובות

רשומות פופולריות