עדכוני בחירות
עדכוני בחירות
רמת-גן
כולם מנהלים מגעים עם כולם ומנסים ליצור חיבורים אד-הוק, לפני או לאחר הבחירות- זהו הרושם העולה ממה שקורה בימים אלה במערכת הבחירות בעיר. כזכור, פרקליטות מחוז ת"א הודיעה לראש העיר ר"ג- ישראל זינגר כי היא צפויה לסגור את תיק השחיתות נגדו, כאשר הדבר דורש את אישורו של היועץ המשפטי לממשלה. בעקבות זאת דיוקנו של זינגר כבר הצטרף לאלה המוצבים בחוצות העיר. ע"פ המקומונט שי מורדוב, מי שהיה בעברו יועץ ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לניו מדיה ודיגיטל, יועץ תקשורת ודובר השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, ויועץ תקשורת ודובר יו׳׳ר הבית היהודי, שר החינוך נפתלי בנט, יכהן כיועץ התקשורת ומנהל מערך הדיגיטל בקמפיין הבחירות של זינגר. חה"כ יואל חסון- המכהן כיו"ר סיעת המחנה הציוני ומרכז האופוזיציה ואשר בעבר כיהן כחבר הכנסת מטעם מפלגת קדימה ומפלגת התנועה ושימש יו"ר צעירי הליכוד, נשיא הקונגרס הציוני ויו"ר ההנהגה הארצית של בית"ר גילה כי הוצע לו לרוץ לראשות העיר ר"ג ואולם סירב להצעה והוא בוחן אפשרות לרוץ לראשות העיר ראשל"צ.
משה רווה- איש הליכוד- מריץ את תא"ל במיל' אילן ביטון לראשות העיר. ביטון היה מפקד ההגנ"א בצה"ל, בכיר בתעשייה האווירית ובתפקידו האחרון היה מייסד ומנכ"ל של חברת סטרט- אפ. גורמים בסניף הליכוד המקומי יוצאים נגד ביטון שלטענתם אינו בקי במערכת העירונית מה גם שזינגר נתמך בקדנציה הנוכחית ע"י הליכוד וסייע לאנשיה רבות.
בת-ים
המועמד הסרוג לראשות העיר ברשימת הליכוד, צביקה ברוט,  ממשיך להוביל בסקרים: 31%, לפני ראש העיר המכהן, יוסי בכר- 11% והמועמד הסרוג השני- אורי בוסקילה- 7%. ביום חמישי הקרוב מקיים ברוט כנס תמיכה. צפויים להגיע השרים ישראל כ"ץ, חיים כ"ץ, מירי רגב, יריב לוין ויובל שטיינמץ, יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין ויו"ר הקואליציה דודי אמסלם.
פתח תקווה 
בשלב זה מתמודדים לפחות שלושה לראשות העיר: רה"ע הנוכחי- עו"ד איציק ברוורמן, סגנו- עו"ד איתי שונשיין ועו"ד רמי גרינברג- חבר מועצת העיר- המועמד הסרוג לראשות העיר. לאחרונה נמסר על אפשרות של הקמת גוש דתי גדול לאחר הבחירות שיכלול את סיעות הבית היהודי, בראשות עו"ד איציק דיעי, ש"ס ויהדות התורה.
עוה"ד נילי טבצ'ניק, המתמחה בדיני נזיקין, עבודה ותעבורה, גויסה לשמש כראש מערך הדוברות במטה של עו"ד רמי גרינברג. זאת לנוכח ניסיונה המקצועי גם כדוברת ויועצת תקשורת של מפלגה בכנסת, חברות וארגונים גדולים במשק.

ראשל"צ

ראש העיר הנוכחי, דב צור, מחכה לאישור הפרקליטות על חפותו כדי שיוכל לרוץ לראשות העיר. בשלב זה מתמודדים שלושה על הראשות: דורון אוזן- מועמד בעל רקע מסורתי, שאביו הוא הגבאי של ביה"כ "חי טייב", רז קינסטליך, יו"ר רשימת הצעירים והירוקים ועו"ד ליאל אבן זוהר, חברת מועצת העיר, שניסתה להתמודד גם בפעם שעברה לראשות העיר.

ראשת סיעת הבית היהודי בראשל"צ, סא"ל במיל' מיכל קלדרון, מתלבטת אם לרוץ ברשימה עצמאית למועצת העיר או לחבור למפלגה כלשהי, בעדיפות למפלגתו של ראש העיר, דב צור, שם היא יכולה לקבל, כנראה, מקום רביעי או חמישי.

רחובות

בבית היהודי- לאחר בחירתו של אמיתי כהן לראשות הסניף והרשימה נבחר למקום השני עו"ד אבי מוזס. המקום השלישי משוריין לנציג חב"ד. בקדנציה הנוכחית יש לבית היהודי שני נציגים.

מודיעין- מכבים-רעות
הבית היהודי תומך בחיים ביבס לראשות העיר. ביבס הוא ראש העיר הנוכחי שזכה בבחירות האחרונות ל-90 אחוזי תמיכה וקיבל 6 מנדטים וכנראה שאין מועמדים נגדו. מכהן גם כיו"ר מרכז השלטון המקומי. עדיין לא נבחרו שאר המועמדים ברשימת הבית היהודי שמנסה לאחד, לדברי יו"ר הבית היהודי בעיר וראש הרשימה, עמיעד טאוב, את כל הכוחות הטובים בעיר. הגרעין התורני "אורות יצחק" בראשות הרב זכריה בן שלמה כבר הצטרף לבית היהודי.

הצעה שיפה לכל הארץ: חברי עמותת "תושבים משפיעים במודיעין" פנו לכל חברי מועצת העיר וביקשו מהם לאמץ את האמנה לבחירות נקיות/ירוקות. המועמדים יתחייבו, בין היתר, לא לתלות שלטים ומודעות ברחבי העיר, לרבות במרחב הפרטי (מרפסות, חלונות, גדרות וקירות בתים הפונים לרחוב), למעט במקומות המותרים על פי חוק, לא לחלק דברי תעמולה ופלאיירים במרחב הציבורי ולא על גבי מכוניות.    

אור יהודה

עוזי אהרון, יו"ר ש"ס, הודיע כי הוא מתמודד מול ראש העיר המכהנת, עו"ד ליאת שוחט, ברשימה עצמאית. כזכור, עד לאחרונה היה אהרון מ"מ וסגן רה"ע בקואליציה של שוחט ופוטר על ידה.
בעיר מתנהלת פעילות לגבש רשימה דתית- לאומית בחסות האיחוד הלאומי וזאת לאחר שבבחירות הקודמות רצה רשימה של הבית היהודי שזכתה לנציג אחד בעירייה במסגרת האופוזיציה. אי שביעות רצון מיחסה של הנהגת הבית היהודי לראשי הבית היהודי בעיר הביא לפנייה לאיחוד הלאומי. ברשימה יהיו: דוד כהן- לשעבר מנכ"ל הגרעין התורני בעיר, רפאל חיון- פעיל בציבור הדתי מביה"כ נקוצ'ה ויוסי סוויד- גבאי ראשי בבית הכנסת סוויד.        

תגובות

רשומות פופולריות