יוזמה ברוכה של בנק מזרחי- טפחות לציון 70 שנות המדינה- סיפורים אישיים הקשורים למדינה והפעם- עו"ד גונן בן יצחק על הפעלת "הנסיך הירוק"


 יוזמה ברוכה של בנק מזרחי- טפחות לציון 70 שנות המדינה- סיפורים אישיים הקשורים למדינה והפעם- עו"ד גונן בן יצחק על הפעלת "הנסיך הירוק"


לרגל חגיגות ה-70 למדינה השיק בנק מזרחי- טפחות פעילות מיוחדת בסניפיו, הכוללת מגוון הרצאות / סיפורים אישיים בתחומים שונים הקשורים למדינה. ההרצאות חינם ופתוחות לכל עם כיבוד קל. אנחנו היינו בסניף הבנק ברמת-אביב, בו הרצה עו"ד גונן בן יצחק , איש שב"כ לשעבר, שהיה מפעילו של הנסיך הירוק. פתחה את האירוע דינה נבות- סמנכלי"ת שיווק ופיתוח עסקי של הבנק, 
שציינה את הייחודיות של הבנק בנושא המגע והקשר האישי עם הלקוח, שהביאה ליוזמת המפגשים הללו ולסדרת ההרצאות הייחודית. בין האושיות הישראליות אשר יתארחו בסניפי הבנק ויחשפו את סיפורם האישי, יהיו רונה רמון, אשת האסטרונאוט אילן רמון ז"ל לה שתעביר הרצאה מרתקת על חייה כאשת האסטרונאוט הישראלי הראשון, שרה אנג'ל שתספר את סיפור חייה כאשת פושע, החיים בכלא, שיקום וחייה כסופרת, מהמקום הנמוך ביותר להצלחה ואושר,  נועם גרשוני, נכה צה"ל לאחר מלחמת לבנון השנייה ואלוף פאראלימפי ישראלי כיום, לינור אברג'יל, מלכת היופי של ישראל לשנת 1998 והישראלית  הראשונה שזכתה בתחרות "מיס עולם", הפזמונאי יואב גינאי, חוקר התרבות הישראלית ושדרן הרדיו והטלוויזיה ועוד שורה של דמויות ישראליות שהשפיעו על כולנו. כן יתקיימו הפעלות נוספות לילדים. 

עו"ד גונן בן יצחקסיפר על הנסיך הירוק הוא - מוסעב חסן יוסף ח'ליל, בנו של השיח' ח'ליל ממנהיגי תנועת החמאס ביהודה והשומרון, שהיה מסוכני השב"כ החשובים ביותר. הוא כונה נסיך עקב היותו בנו של בכיר חמאס וירוק - בשל צבע דגל החמאס, שהוא צבע של דגל האסלאם. גונן ריתק את הנוכחים בספרו על האחריות והקשיים בהפעלת מקורות פלסטיניים- כל פיגוע שלא מצליחים למנוע- נחשב למעשה ככישלון של השב"כ כאשר את מרבית הפלסטינים שמנסים לגייס לא מצליחים לגייס וכיצד , למרות זאת, הצליחו לגייס את מוסעב, את הסיכונים בהפעלתו לאחר ששני סוכנים רצחו את מפעיליהם הישראליים ואף מוסעב התבטא בתחילה בכיוון הזה, את הסיכונים בחשיפתו (כל מי שנחשד בשיתוף פעולה עם ישראל צפוי לתלייה- ללא משפט- בכיכר הראשית)והאמצעים למנוע זאת, את חשיפת ההתארגנויות המסוכנות שקרו באמצעות דיווחיו, לרבות 5 מתאבדי חמאס שהיו אמורים לבצע, סימולטנית, פיגועים קשים בירושלים ומספר רב של יוזמי פיגועים כמו איברהים חאמד, שנידון ל-1350 שנות מאסר ! לאחר שתכנן 54 פיגועים קשים, בהם בקפה מומנט, בקפה הלל, בטרמפיאדה בצומת צריפין ועוד. גונן הפתיע כאשר הסביר שבמניע לשיתוף הפעולה של מוסעב לא עמד במקום הראשון הנושא הכספי אלא יותר הנושא האידאולוגי והתנערות ממעשי הזוועה של פעילי החמאס. הדיווחים שלו הבהירו לשב"כ את מסוכנות החמאס, כאשר עד אז השב"כ היה די "עיוור" בהבנת ההתארגניות וזהות מנהיגיו. לדברי גונן האינתיפאדה ה-2 היא כישלון ענק של השב"כ שנכשל בסיכול פיגועים שהביאו ל- 1400 קורבנות. לגונן יש בטן מלאה על התנהגות כפוית הטובה של השב"כ כלפי מוסעב שמוגדר על ידו ככזה שהגיע לו פרס ישראל על הסיכון שנטל במניעת פיגועים. גונן סיפר שלמוסעב, שמתגורר בארה"ב, היה רעיון - עוד בתפקידו כסוכן- להתגייר, רעיון שנפסל ע"י גונן שהפעילו במשך 6 שנים. לאחר שסיים את תפקידו החליט מוסעב להתנצר וכך הוא חי כיום בארה"ב. גונן - ששומר על קשר חם עימו - אף נסע במיוחד לארה"ב כדי להמליץ עליו כאשר נשקלה בקשתו של מוסעב למקלט מדיני, שלבסוף אושרה.

בתמונות: דינה נבות, סמנכ"לית שיווק ופיתוח עסקי של בנק מזרחי-טפחות ועו"ד גונן בן יצחק, מפעילו של "הנסיך הירוק".
פירוט על ההרצאות, ההרשמה ומועדי הפעילויות, באתר הבנק, בעמוד https://www.mizrahi-tefahot.co.il/he/Nifgashim/Pages/default.aspx


תגובות

רשומות פופולריות