זאב קם, הכתב הפרלמנטרי של תאגיד "כאן": אישור תקציב 2019 יחזק את מרכיבי הקואליציה

זאב קם, הכתב הפרלמנטרי של תאגיד "כאן": אישור תקציב 2019 יחזק את מרכיבי הקואליציה
ש: האם יש חשש לשלמות הקואליציה
ביום חמישי הקרוב אמור להיות מאושר בממשלה תקציב 2019, דבר שיחזק ויחשק את מרכיבי הקואליציה. מה שיכול לסכן את שלמותה הוא המלצה של המשטרה לכתב אישום נגד נתניהו בחשד להפרת אמונים או חמור מכך- בשוחד. במקרה הראשון יהיה הרבה יותר קל לכחלון להישאר בממשלה. אפשר שגם במקרה החמור יותר הוא לא יפרוש בהכרח, למרות שיהיו עליו לחצים כבדים לעשות כך. גם משברים לא צפויים כמו תקלות באישור חוק המרכולים שדרעי הכריז שיתפטר אם לא יעבור בקריאה ראשונה, המשך עבודות הרכבת בשבת וכד' יכולים לערער את הקואליציה.
 ש: ומה עם ליברמן
ליברמן מקפיד לבדל את עצמו בנושאי דת ומדינה. הוא מאוכזב מכך שלאחר שנתיים כשר הביטחון הוא לא עולה בסקרים ולכן הוא חייב לקדם דגל מרכזי שהרים בבחירות שזה עונש המוות למחבלים ולהראות עצמו שנאבק בחרדים בתוך הקואליציה ולהקטין הסיכויים שחוק המרכולים יעבור. בנושאים אלה הוא מנסה לקחת חלק מקולות אלה שנוטים ללפיד.
ש: ומדוע גבאי אינו מתרומם
גבאי נמצא מחוץ למערכת הפוליטית כיון שאינו ח"כ. הוא אינו בא לביטוי כראש אופוזיציה (תפקיד שממלא בוז'י הרצוג) ואינו מוביל חוקים.
ש: מה הסיבה ל "אמירות" של אהוד ברק
הוא בונה על כך שאם לפני הבחירות המחנה הציוני בהנהגת גבאי לא יתרומם יקראו לו להחליפו כמושיע. בשלב זה אין לו תכנית מסודרת להקים מפלגה משלו אלא רוצה להישאר רלוונטי, בעיקר עם ציוציו בטוויטר- בתקווה שיצוץ משהו שישאירו במערכת הפוליטית.
ש: ואיפה עומד משה יעלון

הוא מנהל שיחות עם כל גורם פוליטי אפשרי מתוך הבנה שלבד אינו יכול לרוץ. הוא מקווה שיוכל להשתלב בחיבורים שיווצרו לפני הבחירות הבאות. הבעיה שאין מצב כרגע שיתחבר לליכוד, ללפיד או למחנה הציוני, אז בעצם הוא אינו יודע לאן הוא הולך.  

תגובות

רשומות פופולריות