נחנך אופנוע-מד"א על שמו של נחשון וקסמן, שהתנדב בארגון כנער

י'   בחשוון תשע"ח
 30 באוקטובר 2017

בטקס מרגש שנערך ביום השנה ה- 23 להירצחו של חייל צה"ל נחשון וקסמן ז"ל נחנך אופנוע-מד"א על שמו של נחשון וקסמן, שהתנדב בארגון כנער
האופנוע נתרם ע"י משפחת וקסמן ואגודת ידידי מד"א בישראל * אסתר וקסמן, אמו של נחשון ז"ל: "תרמנו את התרומה הזו לזכרו של נחשון ואני בטוחה שהוא מחייך עלינו מלמעלה עכשיו" * מנכ"ל מד"א, אלי בין: "אתם תמיד תישארו במשפחת מד"א, אני שמח שנמצאה היכולת להנציח את זכרו בדרך הזאת של הצלת חיים"

בסוף השבוע האחרון נחתו בישראל כ- 65 מראשי אגודות ידידי מד"א מרחבי העולם, שהגיעו לישראל על מנת להשתתף בכנס אימד"ק - כנס השנתי של אגודות ידידי מד"א.
במהלך אירוע פתיחת הכנס שהתקיים אמש (א') בכיכר ספרא בירושלים נחנך אופנוע-מד"א שנתרם לתחנת מד"א בירושלים ע"י משפחתו של החייל נחשון וקסמן ז"ל שנחטף ונרצח במהלך שירותו הצבאי לפני 23 שנים בדיוק.
נחשון ז"ל, החל להתנדב במד"א כשהיה תלמיד תיכון כחלק ממתנדבי הנוער בארגון טרם שירותו הצבאי ומשפחתו שיודעת כמה ההתנדבות הייתה חשובה לו החליטה להנציח את זכרו בתרומה שתבטיח שאזרחים יקבלו טיפול רפואי מהיר ויעיל ככל הניתן.


מלבד חניכת אופנוע-מד"א על שמו של נחשון ז"ל, נחנכו רכבי בימבולנס וצי של 27 אופנועי-מד"א נוספים, שנתרמו למד"א באמצעות תרומות שנאספו על ידי אגודת הידידים של מד"א ברחבי העולם ואגודת הידידים של מד"א בישראל על מנת לשפר ולייעל את זמן התגובה של מד"א ברחבי הארץ לרווחת הציבור. מדובר בתרומה חשובה ביותר לארגון, אשר עובד על מנת לתגבר את מערך האופנועים. ייעודו של אופנוע-מד"א הוא לקצר את זמן ההגעה שקיים לאמבולנס ולניידת לטיפול נמרץ ולהעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי ללא עיכובים של דרכים עמוסות או פקקים. כונני מד"א מיחידת האופנועים הארצית של הארגון מעניקים טיפול רפואי למאות אלפי חולים ופצועים במהלך השנה והכוננים בה מגיעים לכל אירוע במהירות בימים ובלילות, בכל מקום ובכל שעה.

יהודה וקסמן, אביו של נחשון: " שמחנו לתרום את הסכומים הראשוניים שנדרשו, מכיוון שמדובר בהצלת חיים ונחשון נרצח כבחור צעיר. אנחנו מקווים שמד"א, על ידי האופנוע יגיעו מהר יותר לאלו שצריכים עזרה והם יקבלו את העזרה הדרושה כדי שיוכלו להמשיך לחיות".

אסתר וקסמן, אמו של נחשון: "נחשון היה מאוד נאמן למד"א, הוא הרגיש שזה הייעוד שלו בחיים והתנדב בכל רגע חופשי שהיה לו ואף נעדר מבית הספר על מנת לבוא ולהתנדב. יש לנו תמונה שלו ביום מושלג מאוד בירושלים, לא היו מכוניות או אוטובוסים ברחוב והוא דאג שאף מתנדב לא יגיע, והלך לתחנה ברגל, הליכה של שעה וחצי. בגלל שאנחנו יודעים עד כמה ההתנדבות הייתה חשובה לו, תרמנו את התרומה הזו לזכרו ואני בטוחה שהוא מחייך עלינו מלמעלה עכשיו".

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "נחשון ז"ל היה אחד מהמתנדבים הטובים והבולטים של מד"א, אחד המתנדבים שתרמו לארגון ולאגודה ואני שמח שהאגודה מצאה את היכולת להנציח את זכרו בדרך הזאת. אתם מהווים דוגמא ומופת למדינה ולעם ישראל ותמיד תישארו חלק ממשפחת מד"א."


תגובות

רשומות פופולריות