צמד רעים, דודו פישר, שמואל קרישר, טיול ג'יפים ועוד בסופ"ש הייחודי במלון "פנינת העמק"


צמד רעים, דודו פישר, שמואל קרישר, טיול ג'יפים ועוד בסופ"ש הייחודי במלון "פנינת העמק"
"סופ"ש מיוחד כזה, אפילו במלונות חמישה כוכבים שהיינו לא נהנינו כמו כאן, מבחינת האווירה המשפחתית, התפילות והאוכל"- אלו היו מקצת השבחים של נופשי הסופ"ש במלון המשפחתי "פנינת העמק" שמול כפר תבור. אירועי הסופ"ש החלו בהופעה מחשמלת של צמד רעים בו השתתפו אורחי המלון ואורחים מבחוץ כששילוב הקולות ההרמוני עדיין מוכיח את עצמו. בני רוזנבאום וישראל גוטסדינר החוגגים כ- 50 שנות פעילות שילבו ברפרטואר שירים חסידיים וישראליים וסיפורי חסידים, שלוו בסרטי וידיאו של הופעותיהם בפסטיבל הזמר החסידי, בו זכו מספר פעמים ושל תכניתם הפופולרית בטלויזיה "שלום לבוא שבת". השניים לוו ע"י האורגניסט זאב זוהר ונגן הסקסופון נח רוזנצוייג. כן ספרו על מקרה מרגש של פצוע קשה בבית לוינשטיין שחזר להכרה לאחר ששרו לו משיריהם. במהלך ההופעה קראו למנכ"ל המלון- אהרון זיסר, לעלות לבמה ולשיר עימם את שירו הנפלא של ר' ב"צ שנקר "מזמור לדוד", לרגל יום הולדתו של זיסר.

צמד רעים ומנכ"ל המלון, זיסר

ביום שישי היו שני סבבים של סיורי ג'יפים עם דודו מלכה מחברת "טריפ בגליל" באזורי הגליל התחתון. מלכה הדגים לנו את השינוי המהפכני בגידולים באזור שעברו מחקלאות מושקית בגשם (בעל) לחקלאות השקייה (שלחין) באמצעות מים מטוהרים.


גם לילדים היתה הפעלה עם משחקים.


לקראת השבת התקיימה קבלת שבת מוסיקלית עם החזן שמואל קרישר והכלייזמר ונגן האקורדיון- דויד צבי וינקרנץ שלוותה בכיבוד קל.
לפני העמוד בשבת עברו החזנים שמואל קרישר, מנכ"ל המלון- אהרון זיסר ומנכ"ל תיירות הפנים של חברת "גשר"- שלום ברקוביץ. חזן המוסף- שמואל קרישר נתן דואטים עם חזן -  שהתארח במלון – זאב פוגל- מראשל"צ, שהוא חזן ביה"כ הגדול באשקלון בימים הנוראים. התפילה לוותה במקהלה ספונטנית שכללה את דודו פישר, דויד צבי וינקרנץ ושלום ברקוביץ.
הארוחות היו מגוונות ובשפע, עם מבחר סלטים, דגים ובשרים, כאשר החזן קרישר מנעים במזמורי השבת. מיוחד היה הטיש בליל שבת, בו צוין יום השנה לפטירתו של הראי"ה קוק עם שיריו, שירים חסידיים ודברי תורה. מנכ"ל המלון הזכיר, בין היתר, את מסע הרבנים למושבות הגליל בשנת 1913 שיזם הרב קוק יחד עם הרב זוננפלד. אחת התוצאות של המסע היה מינוי רבנים למושבות ובכלל זה בכפר תבור, שם התמנה הרב ב"צ לוין- תלמידו של הראי"ה קוק לרב (ולדוור המושבה). זיסר סיפר, כי לאחרונה הגיע למלון בנו הקשיש של הרב לוין, שעדיין יש לו עסקים בכפר תבור.
השבת הסתיימה בהבדלה מוסיקלית של דודו פישר אותו ליווה דויד- צבי וינקרנץ באקורדיון ובריקודים נלהבים. היה זה סופ"ש מיוחד ומהנה, כפי ששמענו מעשרות האורחים שנטלו בו חלק.


 ומה בהמשך.
בסופ"ש פרשת "כי תבוא" (ט"ז-י"ז אלול, 7-9.9.17) חגיגת "הללויה". בשבת- תפילה בניגוני החסידויות, וסדנה ללימוד ניגוני הימים הנוראים- נוסח ישראלי ונוסח חסידי.
בסופ"ש פרשת "ניצבים-וילך" (כ"ג-כ"ה אלול, 14-16.9.17) בשבת- תפילה בניגוני החסידויות, וסדנה ללימוד ניגוני הימים הנוראים- נוסח ישראלי ונוסח חסידי ובמוצ"ש- סליחות ראשונות עם החזן יהודה רוטנר בביה"כ בכפר תבור בליווי כלי נגינה.
ההרשמה לראש השנה- בעיצומה- 3 לילות, כ"ט אלול- ג' תשרי, 20-23.9.17, עם תפילות מרגשות, שיעורי תורה עם הרב צבי שינובר וארוחות כיד המלך וכן לסוכות: סוכה מהודרת, ערבי שירה ושמחת בית השואבה.
מלון "פנינת הכינרת"- פנינת העמק משווקת את פנינת הכינרת (לשעבר מלון "נופים") לבין הזמנים, ראש השנה וסוכות. לרגל הפתיחה המחודשת- חדרים מפנקים במחירים אטרקטיביים. המלון קרוב לקבר ר' מאיר בעל הנס ולמרגלותיו של חוף נפרד בכינרת.

 לפרטים והזמנות: 052-8921498, 04-6620124/5. דוא"ל: aharonz1950@walla.com.

תגובות

רשומות פופולריות