ספרים חדשים לילדים ולנוער

ספרים לילדים ולנוער
55 דקות באנטבה, מאת: אורה מורג, בהוצאת "שוקן". 
הספר מתאר בצורה מרתקת את כל השלבים לשחרור חטופי אנטבה. ממשלת ישראל בראשותו של יצחק רבין נקלעה למצב קשה: סירוב לדרישת המחבלים יוביל לרצח בדם קר של 100 ישראלים; אך שחרור מחבלים רוצחים מבתי כלא פירושו הזמנת חטיפות נוספות. מבצע שִחרור במרחק אלפי קילומטרים מישראל נראה כפנטזיה מסוכנת. הזמן הולך ואוזל, והדעות בקרב חברי הממשלה ואנשי הצבא חלוקות: חלק – ובעיקר שר הביטחון פרס, לוחץ לצאת לפעולה, וחלק אחר, ובעיקר הרמטכ"ל גור טוען שזו תהיה משימת התאבדות. גם התוכניות עלו וירדו. תחילה חשבו להצניח באגם ויקטוריה חיילים אולם התוכנית נדחתה בשל הסיכון לשוט באגם מלא תנינים והזמן הרב שיידרש להגיע ליעד, לאחר מכן חשבו על הצנחת צנחנים בשדה התעופה אולם גם זו נדחתה בשל הסיכון לחיי החטופים עד שנתקבלה התוכנית שבוצעה: הנחתת שני מטוסים עם חיילים בשדה התעופה. בספר שני ילדים מהחטופים- עומרי ותמי - רוקמים תוכנית נועזת שעשויה לספק ללוחמי צה"ל את המידע היקר מפז לתכנון הפעולה שחסר להם, תוך סיכון רב. איך יצליחו הילדים החטופים להעביר את המידע היקר שברשותם? האם יצליחו להעבירו בזמן? אורה מורג, סופרת לילדים ולנוער, זכתה בפרס זאב, פרס אקו"ם ופרס הספריות הציבוריות. זהו הספר ה-17 בסדרת ספרי המתח ההיסטוריים שלה על-שם אחיה, טוביה מורג ז"ל.
כולנו יודעים כי לפני הכניסה לבית הספר, כדאי להכין את הילדים ולהכיר להם את האותיות והמספרים. אבל מה עושים כשהילדים מתקשים ללמוד? מעכשיו אתם יכולים ללמוד בקלות עם חוברות יפיפיות ועליזות שחיברה תמר ארנברגאשת חינוך ותיקה המאמינה כי כתיבה היא המפתח לכושר וחוזק נפשי. בעקבות ניסיונה הרב של תמר בעבודה צמודה עם ילדים עם הפרעות קשב וריכוז החליטה לחבר בעצמה ולעצב חוברות חדשות לגיל הרך. אז לקראת החופש הגדול, אתם מוזמנים לצייד את הילדים לקראת גן חובה וכיתה א' (גילאי 6-5), עם החוברות המבריקות של תמר, שהופכות את תהליך הלימוד לכיפי ומאתגר. וכדי שאף אחד לא ישתעמם לדקה, הוסיפה תמר לחוברות גם הרבה צבע, תכנים מעולם התוכן של הילדים עם סיפורי אגדות, פרחים וצומח, שמות של משחקים וילדים, חפצים מוכרים לבית הספר, דמויות מוכרות ואפילו ממתקים. איך לומדים אותיות בכיף? בחוברת "אלף בית – בדרך אל בית הספר" מאת תמר ארנברג מחכים לכם 84 עמודי תוכן מעולם הילדים לצד שפע של תרגילים, כולל תפזורות, תרגילי כתיבה, חידות, משחקים לזיהוי אותיות, מילים להקפה, תרגול כתיבה והשלמות, והזמנה להשלים אותיות עוקבות (סדר בן אותיות). אם אתם מתקשים דווקא במספרים, תוכלו ליהנות מחוברת מיוחדת של "לימוד חשבון בגן חובה", הכוללת 39 עמ' ומשלבת בין המחשות צבעוניות לפעולות חשבון בסיסיות כמו חיבור, חיסור, חילוק, כמות ומספר, התאמה בין פריטים, שלם מול חלקי, חשבון מחיי היום יום, זיהוי של מטבעות כסף אמיתיות, זיהוי צורות גיאומטריות ועוד. החוברת נוצרה בהשראת מאמר אקדמי העוסק בחינוך מתמטי לגיל הרך. המחיר: 39 ₪ לכל חוברת. להשיג ברשתות צומת וסטימצקי או ישירות באתר החברה  http://www.media-10.co.il/


"אבא קיפוד" מאת רוני שטיינברג בהוצאת הספרים "מדיה 10הוא סיפור על אבא שלא כל כך אוהב להתגלח. החוויה מתוארת מבעד לעיניה של בתו הקטנה, שרואה מה שהגדולים לא רואים- הקוצים הם קיפודים. הוא לא יודע שהוא קיפוד או לא מאמין למרות שיש לו זיפים על לחי שמאל ולחי ימין, ספירי הקטנה מבקשת ממנו להתגלח ואז לנשק ולחבק ואפילו זה לא עוזר כי אבא מחבק כמו מתאבק, ואז דווקא כשהלחיים כבר חלקות ספירי מגלה שהיא מתגעגעת לאבא שהיא מכירה – הקיפוד, אז איך זה יגמר? אם נמאס לכם לחכות - קראו את הספר. האיורים המקוריים והססגוניים של ילנה סולוביי. המחיר: 59 ₪. להשיג בחנויות הספרים.


"החיים בחלל", בהוצאת "דני ספרים", הוא ספר בסדרת "ראשית מידע", שיצאה לאחרונה במהדורה מחודשת בפורמט גדול. זוהי סדרת ספרים יפהפייה, הנותנת מידע בסיסי וחשוב על נושאים שונים האהובים על הילדים. בספר מוסבר, בין היתר,  על כדור הארץ והחלל, איך מתכוננים לטיסה ומה עושים האסטרונאוטים בתחנת החלל, על אכילה ושתייה בחללית וכיצד מבוצעת השיבה לכדור הארץ. הטקסט קל לקריאה והוא מותאם במיוחד לילדי גן חובה וכיתה א'. עוד ספרים בסדרה: החיים מתחת למים, סביבה ירוקה, דינוזאורים, כדור הארץ, הגוף שלנו. המחיר: 68 ש"ח, מנוקד. להשיג בחנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: .www.siman-kria.co.il.         

מחודש על המדף בגרסת ספרי קרטון: "מגדל של קוביות בניתי" מאת דבורה עומר בהוצאות "דני ספרים" ו"שרברק". 
מי לא מכיר ואוהב את מגדל של קוביות בניתי, ספרה הקלאסי של דבורה עומר. הספר המקסים הזה, שכולנו גדלנו עליו והוא נמצא בכל בית בישראל, יצא כעת בהוצאה מחודשת בשלושה ספרי קרטון קטנים ונוחים לקריאה, מלווים באיוריה המקוריים והנפלאים של נורית יובל. הספר הצהוב כולל בתוכו סיפורים, הספר הירוק כולל בתוכו סיפורי משחק והספר הכחול מיועד לקטנטנים. הספרים מיועדים לבני שנה ומעלה. בספרים (שתואמים לספר שיצא במהדורת הנייר) ארבעים סיפורים קצרים מעולמו של הפעוט, מלווים באיורים צבעוניים וססגוניים. המחיר : 68 ₪ לספר, מנוקד. להשיג בחנויות הספרים ובחנות המקוונת של ההוצאה: www.siman-kria.co.il.
חדש ב"אוריון": "הינשוף וחברים" מאת ד"ר אירית שקדי הוא ספר שלישי בסדרה מקסימה לילדים, וגם לכל המשפחה, ובו שבעה סיפורים מחורזים אשר עוסקים בילד ובסביבתו החברתית ומיועדים לילדים ולמשפחה. הסיפורים עוסקים בבעיות של כולנו, גדולים כקטנים: תחושת בדידות ופגיעות כאשר אף אחד לא רוצה לשחק עם גיבורת הסיפור. בוגרים יכולים לחוש אותן תחושות כאשר אינם מוזמנים או לא נענים חברתית, התנסות בקשר אישי - תוך כדי משחק עם בובות ארנב, נאמנות לחבר במצוקה, חשיבות החברות ודבקות במטרה כדרך משמעותית ומועילה כדי להשיג את היעד שכל אחד מאיתנו, ילד ובוגר, מציב  לעצמו. האיורים המקוריים והססגוניים של יונת קציר. המחיר: 49 ₪.
"סבתא באה לגן, איזה בלגן" מאת ד"ר עיינה פרידמן מביא איתו סיפור משעשע ומחמם לב, של יחסי סבתא ונכדתה, וסבתא התורמת מזמנה ומהידע המקצועי שלה כאמנית לילדי הגן. הספר נוגע באחד ההיבטים החשובים ביותר בחיי ילדים, הקשר עם הסבים והסבתות שלהם. הגן הופך במהלך שעת היצירה לצבעוני מאוד, וכך גם חיות המחמד מפינת החי. הילדים זוכים לחוויה מיוחדת, וכך גם הסבתא. הספר הפונה לילדי הגן מלווה באיוריה של הילה דאבי. זהו ספר הילדים העשירי שכתבה. המחיר: 49 ₪.

להשיג בחנויות הספרים וכן בחנות ההוצאה בקניון ערי החוף, רחוב סחרוב 19, ראשל"צ ובחנות המקוונת של ההוצאה www.orion-books.co.il.

            

תגובות

רשומות פופולריות