דווקא בישראל מחרימים את יקבי גוש עציון

דווקא בישראל מחרימים את יקבי גוש עציון


שרגא רוזנברג, מנכל יקבי גוש עציון אמר בראיון היום בערוץ 10 כי דווקא בישראל יש מקומות שמחרימים את יקבי גוש עציון, כאשר לכאורה יישובי הגוש נמצאים בהסכמה כללית שגם בהסדר עתידי עם הפלסטינים הם יימצאו בשטח מדינת ישראל. לדבריו, המדובר במסעדות בירושלים, ת"א ושאר רחבי המדינה וכן ברשתות בתי מלון. האבסורד לדבריו הוא שדווקא בחו"ל, לדוגמא באוסטריה, יש ביקוש ליינות, שזכו בפרסים רבים. אז רבותי, נא לבקש את יינות הגוש ולהראות שאנחנו מתנגדים לחרם.
הנה דוגמא לאחד היינות המשובחים של היקב. עמק ברכה לבן 2013. הרכב זני: 49% ויוניה, 33% רוסן, 18% שרדונה. אחוז אלכוהול: 13.5%. על הייצור: ענבי היין נבצרו בבציר ידני, היין יוצר מהמיץ הראשוני והאיכותי של הענבים. המיץ עבר שיקוע קר ונשפה לחביות בהן עבר תסיסה אלכוהולית מבוקרת בטמפרטורות נמוכות במשך שלושה שבועות. היין יושן בחביות עץ אלון צרפתי בנפח 300-400ליטר במשך 10 חודשים, תהליך שהקנה ליין עושר, עומק ומורכבות.
על הכרם: הכרמים נטועים במדרונות ההרים בגובה 900 מטר, ובמפנה צפוני המפחית את כמות חשיפת הענבים לקרני שמש ישירות, ומאפשר שמירה על חומציות גבוהה בהבשלה. כך שעל פי רוב לא מבוצעים תיקוני חומצה ביינות הלבנים של היקב. הכרמים מניבים בממוצע 800 קילו לדונם, והם בעלי ריכוז גבוה של ארומות וטעמים.

מאפייני היין: ליין עוצמת ריח גבוהה המבליטה ריחות פריחת הדרים, יסמין וגינגר, לצד תיבול אגוזי המוסף מהחביות. ליין גוף בינוני, והוא סמיך ועשיר אך בה בעת פריך וחומצי במידה.

תגובות

רשומות פופולריות